Vishay/BCcomponents MBA02040C2212DC100
MBA02040C2212DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C2212DC100
Brief Description
RES 22.1K OHM 0.4W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C2212DC100.pdf
Availability of MBA02040C2212DC100
QUANTITY
MBA02040C2212DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C2212DC100
Internal Part NumberEIS-MBA02040C2212DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBA 0204 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C2212DC100
Related LinksMBA02040C, MBA02040C2212DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C2212DC100 Details Description
Related parts for MBA02040C2212DC100
CONN SPADE SPRING 16-22 AWG #4 datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 14POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
EMITTER IR 855NM 60MA SMD datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 3/16-48" BLACK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 114.285MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
R/A HDR PWRBLADE datasheet.pdf
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD datasheet.pdf