Vishay/BCcomponents MBA02040C3014FCT00
MBA02040C3014FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C3014FCT00
Brief Description
RES 3.01M OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C3014FCT00.pdf
Availability of MBA02040C3014FCT00
QUANTITY
MBA02040C3014FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C3014FCT00
Internal Part NumberEIS-MBA02040C3014FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3.01M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C3014FCT00
Related LinksMBA02040C, MBA02040C3014FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C3014FCT00 Details Description
Related parts for MBA02040C3014FCT00
IC OPAMP GP 1MHZ 8DIP datasheet.pdf