Vishay/BCcomponents MBA02040C3321FCT00
MBA02040C3321FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C3321FCT00
Brief Description
RES 3.32K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C3321FCT00.pdf
Availability of MBA02040C3321FCT00
QUANTITY
MBA02040C3321FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C3321FCT00
Internal Part NumberEIS-MBA02040C3321FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBA 0204 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C3321FCT00
Related LinksMBA02040C, MBA02040C3321FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C3321FCT00 Details Description
Related parts for MBA02040C3321FCT00
CAP CER 5PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL RTAN 18POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 4.7A 35 MOHM SMD datasheet.pdf
SLIT MASK FOR SF2-EH64 datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
CONN H-DISTRIBUTR M12 5POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
MICRO 15C S 12" WHT NI datasheet.pdf