Vishay/BCcomponents MBA02040C4320FRP00
MBA02040C4320FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C4320FRP00
Brief Description
RES 432 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C4320FRP00.pdf
Availability of MBA02040C4320FRP00
QUANTITY
MBA02040C4320FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C4320FRP00
Internal Part NumberEIS-MBA02040C4320FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
Series5063JD Spacemiser
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C4320FRP00
Related LinksMBA02040C, MBA02040C4320FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C4320FRP00 Details Description
Related parts for MBA02040C4320FRP00
CONN HEADER 27POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
IC Z8 GP MCU 16K OTP 40DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.3 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 8.25KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TAPE WEATHER RESISTANT FILM 3/4" datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.33M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CTLR HOT SWAP -48V 8VSSOP datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
HEAVY DUTY MOUNT 115 LB-IN BLACK datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf