Vishay/BCcomponents MBA02040C4321DRP00
MBA02040C4321DRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C4321DRP00
Brief Description
RES 4.32K OHM 0.4W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C4321DRP00.pdf
Availability of MBA02040C4321DRP00
QUANTITY
MBA02040C4321DRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C4321DRP00
Internal Part NumberEIS-MBA02040C4321DRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBA 0204 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C4321DRP00
Related LinksMBA02040C, MBA02040C4321DRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C4321DRP00 Details Description
Related parts for MBA02040C4321DRP00
JUMPER-H1507TR/A3048G/X 8" datasheet.pdf
JUMPER-H2728TR/C2065Y/H2728TR 4" datasheet.pdf
Connector Header 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CABLE ASSY PWR-PWR 5 WIRE 16" datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 4A 63VAC 125VDC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
TPLI 220 A0 16" X 16" datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER 5A datasheet.pdf
CAP FILM 220 NF 10% 1250VDC RAD datasheet.pdf