Vishay/BCcomponents MBA02040C4539FC100
MBA02040C4539FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C4539FC100
Brief Description
RES 45.3 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C4539FC100.pdf
Availability of MBA02040C4539FC100
QUANTITY
MBA02040C4539FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C4539FC100
Internal Part NumberEIS-MBA02040C4539FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBA 0204 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)45.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C4539FC100
Related LinksMBA02040C, MBA02040C4539FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C4539FC100 Details Description
Related parts for MBA02040C4539FC100
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 12W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC CONV A/D 16BIT 200KSPS 28SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 36POS datasheet.pdf
TVS DIODE 408VWM 658VC DO214AB datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
M5 4 POS FEMALE STRT-BLNT 3MTR datasheet.pdf
CAP 2200 UF 20% 63 V datasheet.pdf