Vishay/BCcomponents MBA02040C5239FC100
MBA02040C5239FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C5239FC100
Brief Description
RES 52.3 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C5239FC100.pdf
Availability of MBA02040C5239FC100
QUANTITY
MBA02040C5239FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C5239FC100
Internal Part NumberEIS-MBA02040C5239FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)52.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C5239FC100
Related LinksMBA02040C, MBA02040C5239FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C5239FC100 Details Description
Related parts for MBA02040C5239FC100
RES 120 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PCI EXPRESS 164POS 1MM BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 5.76KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf