Vishay/BCcomponents MBA02040C6348FCT00
MBA02040C6348FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C6348FCT00
Brief Description
RES 6.34 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C6348FCT00.pdf
Availability of MBA02040C6348FCT00
QUANTITY
MBA02040C6348FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C6348FCT00
Internal Part NumberEIS-MBA02040C6348FCT00
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBA 0204 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)6.34
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C6348FCT00
Related LinksMBA02040C, MBA02040C6348FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C6348FCT00 Details Description
Related parts for MBA02040C6348FCT00
IC ADC 12BIT SRL 5V 8-SOIC datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 4.4VA THRU HOLE datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V Z5U AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SW PLUNGER SPDT 25A SCREW 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD5258DBZ datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 96MM datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
SINGLE GANG JUNC BOX 1-1/4" datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.6A 60 MOHM SMD datasheet.pdf