Vishay/BCcomponents MBA02040C6813FC100
MBA02040C6813FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C6813FC100
Brief Description
RES 681K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C6813FC100.pdf
Availability of MBA02040C6813FC100
QUANTITY
MBA02040C6813FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C6813FC100
Internal Part NumberEIS-MBA02040C6813FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBA 0204 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C6813FC100
Related LinksMBA02040C, MBA02040C6813FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C6813FC100 Details Description
Related parts for MBA02040C6813FC100
FERRITE CHIP 60OHM 25% 0805 SMT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 55W datasheet.pdf
SENSOR MAGNETC SPST 10-15AT ALUM datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 32-DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 5W SMBG datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf