Vishay/BCcomponents MBA02040C8661FRP00
MBA02040C8661FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C8661FRP00
Brief Description
RES 8.66K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C8661FRP00.pdf
Availability of MBA02040C8661FRP00
QUANTITY
MBA02040C8661FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C8661FRP00
Internal Part NumberEIS-MBA02040C8661FRP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.66k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C8661FRP00
Related LinksMBA02040C, MBA02040C8661FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C8661FRP00 Details Description
Related parts for MBA02040C8661FRP00
FUSE CERAMIC 7A 63VAC 125VDC datasheet.pdf
CONN IDC PIN 40POS 30AU NO LATCH datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 62 OHM 0804 datasheet.pdf
CONN HEADER 2.0MM 7POS TIN datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 10POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 15M M8 CONN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 133 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf