Vishay/BCcomponents MBA02040C8870FRP00
MBA02040C8870FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C8870FRP00
Brief Description
RES 887 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C8870FRP00.pdf
Availability of MBA02040C8870FRP00
QUANTITY
MBA02040C8870FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C8870FRP00
Internal Part NumberEIS-MBA02040C8870FRP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C8870FRP00
Related LinksMBA02040C, MBA02040C8870FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C8870FRP00 Details Description
Related parts for MBA02040C8870FRP00
TRANS NPN 40V 1A TO225AA datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 150 OHM 10SIP datasheet.pdf
RES 75K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3V/2.85V 10MLF datasheet.pdf
CONN RCPT LOPRO DL 16POS 1MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 5.6 OHM 2% 1/6W 0402 datasheet.pdf
SENSOR HALL LATCH 6MA SC59-3 datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 240 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO/NC 10A 120V datasheet.pdf