Vishay/BCcomponents MBA02040C8873FRP00
MBA02040C8873FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C8873FRP00
Brief Description
RES 887K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C8873FRP00.pdf
Availability of MBA02040C8873FRP00
QUANTITY
MBA02040C8873FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C8873FRP00
Internal Part NumberEIS-MBA02040C8873FRP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C8873FRP00
Related LinksMBA02040C, MBA02040C8873FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C8873FRP00 Details Description
Related parts for MBA02040C8873FRP00
TRANS NPN 150V 0.05A TO-92L datasheet.pdf
Connector Receptacle 82 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 2.8A (Switch) Backlight SOT-23-5 datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 15NS 48CABGA datasheet.pdf
CONN MAGJACK 16PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 66W datasheet.pdf
MODULE MOUNTING TRACK, 6 POSITIO datasheet.pdf
CONN RJ45 JACK RCPT datasheet.pdf
CAP FILM 91NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf