Vishay/BCcomponents WYO123MCMCRUKR
WYO123MCMCRUKR picture photo
Mfg. Part Number
WYO123MCMCRUKR
Brief Description
CAP CER 0.012UF 440VAC Y5U RDL
Datasheet Download
WYO123MCMCRUKR.pdf
Availability of WYO123MCMCRUKR
QUANTITY
WYO123MCMCRUKR Order Process
Ship out your order
Specifications of WYO123MCMCRUKR
Internal Part NumberEIS-WYO123MCMCRUKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
PackagingBulk
Capacitance0.012µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.827" Dia (21.00mm)
Height - Seated (Max)0.945" (24.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WYO123MCMCRUKR
Related LinksWYO123M, WYO123MCMCRUKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WYO123MCMCRUKR Details Description
Related parts for WYO123MCMCRUKR
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 2MM STR DL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 3A DO201AD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES 36K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 2MM 10POS 30GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 0.100 T/H datasheet.pdf