Vishay/BCcomponents MBA02040C9099FRP00
MBA02040C9099FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C9099FRP00
Brief Description
RES 90.9 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C9099FRP00.pdf
Availability of MBA02040C9099FRP00
QUANTITY
MBA02040C9099FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C9099FRP00
Internal Part NumberEIS-MBA02040C9099FRP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C9099FRP00
Related LinksMBA02040C, MBA02040C9099FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C9099FRP00 Details Description
Related parts for MBA02040C9099FRP00
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 7.5MM datasheet.pdf
CONN SPLICE PARALLEL 1-1/0AWG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS DIP W/COVER PCB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CABLE STR 3POS MALE-FEMALE 2M datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
350 TB SPR PLU W/LATCH datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf