Vishay/BCcomponents MBA02040C9312FC100
MBA02040C9312FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C9312FC100
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 93.1K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C9312FC100.pdf
Availability of MBA02040C9312FC100
QUANTITY
MBA02040C9312FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C9312FC100
Internal Part NumberEIS-MBA02040C9312FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBA 0204 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C9312FC100
Related LinksMBA02040C, MBA02040C9312FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C9312FC100 Details Description
Related parts for MBA02040C9312FC100
Crystal 11.0592MHz 30ppm Series 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN SOCKET COVER FOR TO-66 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 20TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 66POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
HD RA TH datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 14POS DR LOW P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf