Vishay/BCcomponents MBB02070C1043DC100
MBB02070C1043DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1043DC100
Brief Description
RES 104K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1043DC100.pdf
Availability of MBB02070C1043DC100
QUANTITY
MBB02070C1043DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1043DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1043DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)104k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1043DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1043DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1043DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C1043DC100
SENSOR TEMP RATIOMETRIC TO92-3 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
INSERT FEMALE 4POS+1GND PUSH IN datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.82K OHM 1% 30W datasheet.pdf
DEVICE MARKER CC-H 15/17 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 3PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf