Vishay/BCcomponents MBB02070C1070DC100
MBB02070C1070DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1070DC100
Brief Description
RES 107 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1070DC100.pdf
Availability of MBB02070C1070DC100
QUANTITY
MBB02070C1070DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1070DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1070DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)107
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1070DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1070DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1070DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C1070DC100
IC REG LDO 3.3V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
OSC XO 30.72MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 13.8A 7.22 MOHM datasheet.pdf