Vishay/BCcomponents MBB02070C1183DC100
MBB02070C1183DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1183DC100
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 118K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1183DC100.pdf
Availability of MBB02070C1183DC100
QUANTITY
MBB02070C1183DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1183DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1183DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)118k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1183DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1183DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1183DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C1183DC100
CAP TANT 15UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
EVALUATION MODULE FOR ADS5542 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
TVS DIODE 19VWM 30.6VC SOD123 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 3.3V 30A datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
0600 STRIP-LINE HDR COINED CNTCT datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SLIC FIBER ADSS CABLE MNTG HDWR datasheet.pdf
CAP FILM 820NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf