Vishay/BCcomponents MBB02070C1231DC100
MBB02070C1231DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1231DC100
Brief Description
RES 1.23K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1231DC100.pdf
Availability of MBB02070C1231DC100
QUANTITY
MBB02070C1231DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1231DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1231DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.23k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1231DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1231DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1231DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C1231DC100
CAP TANT 22UF 16V 10% 2413 datasheet.pdf
CONTACT PIN 26-30AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 184POS 3.3V .05 SL datasheet.pdf
IC CLK DVR PLL 3.3V PROGR 28QSOP datasheet.pdf
SHORT LINK PRE-ASSY INSUL 2POLE datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK 1.8KW 200V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 27K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
3/4" X 3" RECTANGLES - 5/PK datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT PIN datasheet.pdf