Vishay/BCcomponents MBB02070C1330DC100
MBB02070C1330DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1330DC100
Brief Description
RES 133 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1330DC100.pdf
Availability of MBB02070C1330DC100
QUANTITY
MBB02070C1330DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1330DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1330DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1330DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1330DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1330DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C1330DC100
FIXED IND 3.3MH 550MA 5.1 OHM TH datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 20pF 20 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
RES SMD 8.25KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 88.7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf