Vishay/BCcomponents MBB02070C1330FC100
MBB02070C1330FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1330FC100
Brief Description
RES 133 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1330FC100.pdf
Availability of MBB02070C1330FC100
QUANTITY
MBB02070C1330FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1330FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1330FC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1330FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1330FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1330FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C1330FC100
TUBE PVC 6AWG 300V BLK (4.52MM) datasheet.pdf
CONN RCPT 9 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 11KV datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0508 datasheet.pdf
DIES/ FEM. FIQD 12-10 ATP-C-534 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
SFS SFTY RLY SLIM 2 FORM A/B 24V datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 10 5/8-24 datasheet.pdf
CAP FILM 0.75UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf