Vishay/BCcomponents MBB02070C1332DC100
MBB02070C1332DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1332DC100
Brief Description
RES 13.3K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1332DC100.pdf
Availability of MBB02070C1332DC100
QUANTITY
MBB02070C1332DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1332DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1332DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1332DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1332DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1332DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C1332DC100
CONN RCPT 3POS 8ROW 2MM STR GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.4V 35MA SOT23-5 datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2900K 2SMD datasheet.pdf
BUSHING datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
METRAL HDR 4RX2M STR PF datasheet.pdf
HD 38999 121C 121#23 SKT RECP datasheet.pdf
330UF 6,3V 8X8X10MM 125C 1500H datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 2.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf