Vishay/BCcomponents MBB02070C1373DC100
MBB02070C1373DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1373DC100
Brief Description
RES 137K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1373DC100.pdf
Availability of MBB02070C1373DC100
QUANTITY
MBB02070C1373DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1373DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1373DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)137k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1373DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1373DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1373DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C1373DC100
IC REG LDO 5V 0.5A SOT223 datasheet.pdf
Connector Receptacle 74 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LATCH-N-LOK 1X8 VERT HEADER datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 24QFN datasheet.pdf
INTERFACE MODULE 15POS DSUB datasheet.pdf