Vishay/BCcomponents MBB02070C1478FRP00
MBB02070C1478FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1478FRP00
Brief Description
RES 1.47 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1478FRP00.pdf
Availability of MBB02070C1478FRP00
QUANTITY
MBB02070C1478FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1478FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1478FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.47
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1478FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1478FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1478FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C1478FRP00
RES SMD 18.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C 2CH 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
RES 3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
2.54MM SRSW SMT HDR O/PG datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 5MM datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 4SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
INSERT FEMALE 20+4POS+1GND SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 1.37A 120 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT SKT datasheet.pdf