Vishay/BCcomponents MBB02070C1501FCT00
MBB02070C1501FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1501FCT00
Brief Description
RES 1.5K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1501FCT00.pdf
Availability of MBB02070C1501FCT00
QUANTITY
MBB02070C1501FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1501FCT00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1501FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1501FCT00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1501FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1501FCT00 Details Description
Related parts for MBB02070C1501FCT00
SWITCH ROCKER DPST 20A 125V datasheet.pdf
Connector Header 30 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
MOSFET N-CH 240V 200MA SOT23-3 datasheet.pdf
RES 27 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FLANGE/LEAF SPRING-SQ. datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 115MA 7.8 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X5R 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 3.686400 MHZ datasheet.pdf
INDEX WHEEL , MA-6U datasheet.pdf
8 POS RIGHT ANGLE HEADER ASSY datasheet.pdf