Vishay/BCcomponents MBB02070C1502DCT00
MBB02070C1502DCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1502DCT00
Brief Description
RES 15K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1502DCT00.pdf
Availability of MBB02070C1502DCT00
QUANTITY
MBB02070C1502DCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1502DCT00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1502DCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1502DCT00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1502DCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1502DCT00 Details Description
Related parts for MBB02070C1502DCT00
IC PRESCALER 1.1GHZ 8DSO datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL LOWPWR 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
MIC 5P M/MFE 0.6M ST/ST DROP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES GLLTOP ROLLER datasheet.pdf
A22TK-2RL-12-K02 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
OSC MEMS 120.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf