Vishay/BCcomponents MBB02070C1502FCT00
MBB02070C1502FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1502FCT00
Brief Description
RES 15K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1502FCT00.pdf
Availability of MBB02070C1502FCT00
QUANTITY
MBB02070C1502FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1502FCT00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1502FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1502FCT00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1502FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1502FCT00 Details Description
Related parts for MBB02070C1502FCT00
CONN COMPACT FLASH CARD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.3MHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SUPP CLICK-POP 9-UCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.510" UNIV datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf