Vishay/BCcomponents MBB02070C1621DC100
MBB02070C1621DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1621DC100
Brief Description
RES 1.62K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1621DC100.pdf
Availability of MBB02070C1621DC100
QUANTITY
MBB02070C1621DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1621DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1621DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.62k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1621DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1621DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1621DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C1621DC100
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC DO15 datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RES 15K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 16.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf