Vishay/BCcomponents MBB02070C1653FRP00
MBB02070C1653FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1653FRP00
Brief Description
RES 165K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1653FRP00.pdf
Availability of MBB02070C1653FRP00
QUANTITY
MBB02070C1653FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1653FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1653FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)165k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1653FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1653FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1653FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C1653FRP00
TERM BLOCK PCB 4POS 5.08MM BLACK datasheet.pdf
IC TXRX UHF PLL TUNED 32-LQFP datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX5097A datasheet.pdf
RES 4.48K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 580MA 670 MOHM TH datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES GLSSIDE ROTARY datasheet.pdf
Connector Receptacle 51 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf