Vishay/BCcomponents MBB02070C1654FRP00
MBB02070C1654FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1654FRP00
Brief Description
RES 1.65M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1654FRP00.pdf
Availability of MBB02070C1654FRP00
QUANTITY
MBB02070C1654FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1654FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1654FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1654FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1654FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1654FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C1654FRP00
SWITCH THUMBWHEEL BCD 10POS BLK datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.1V OD SOT23-5 datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLK CARD EDGE 36POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES 530 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
HONEYWELL ZEPHYR AIRFLOW SENSOR datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 250MW SOD523 datasheet.pdf