Vishay/BCcomponents MBB02070C1781DRP00
MBB02070C1781DRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1781DRP00
Brief Description
RES 1.78K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1781DRP00.pdf
Availability of MBB02070C1781DRP00
QUANTITY
MBB02070C1781DRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1781DRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1781DRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.78k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1781DRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1781DRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1781DRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C1781DRP00
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 5V datasheet.pdf
FRICTION LATCH HEADER SR VERT datasheet.pdf
CABLE ASSY MT-RJ/DUP SC 625 2M datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 130POS 3A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 6.19 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CMC RCPT CONN LEFT GM MOX 48CKT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
TV 6C 6#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
1000UF 50V 15.875X44.45 85C AXI datasheet.pdf