Vishay/BCcomponents MBB02070C1800DC100
MBB02070C1800DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1800DC100
Brief Description
RES 180 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1800DC100.pdf
Availability of MBB02070C1800DC100
QUANTITY
MBB02070C1800DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1800DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1800DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1800DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1800DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1800DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C1800DC100
FILTER LINE 2MH 7A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 60W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 510KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.6A 24 MOHM TH datasheet.pdf
RES 30 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-24VOUT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
WIRE DUCT PVC SLOTTED datasheet.pdf
CAP FILM 0.13UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf