Vishay/BCcomponents MBB02070C1820FC100
MBB02070C1820FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1820FC100
Brief Description
RES 182 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1820FC100.pdf
Availability of MBB02070C1820FC100
QUANTITY
MBB02070C1820FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1820FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1820FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)182
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1820FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1820FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1820FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C1820FC100
IC MCU 32BIT ROMLESS 132PQFP datasheet.pdf
BOX STEEL BLUE 8"L X 10"W datasheet.pdf
RES SMD 2.49M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
HDR STR DR .100 TP datasheet.pdf
IC CURRENT SENSE 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 600MA 1.19 OHM datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 14VC SOT323 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
RES 511 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5.62K OHM 1% 30W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf