Vishay/BCcomponents MBB02070C1870DC100
MBB02070C1870DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1870DC100
Brief Description
RES 187 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1870DC100.pdf
Availability of MBB02070C1870DC100
QUANTITY
MBB02070C1870DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1870DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1870DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)187
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1870DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1870DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1870DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C1870DC100
RES SMD 6.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SCR NON-SENS 1000V 55A TO-263 datasheet.pdf
IC DIFF BUS TXRX 8-DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ10B PG21 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf