Vishay/BCcomponents MBB02070C2000DRP00
MBB02070C2000DRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2000DRP00
Brief Description
RES 200 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2000DRP00.pdf
Availability of MBB02070C2000DRP00
QUANTITY
MBB02070C2000DRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2000DRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2000DRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2000DRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2000DRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2000DRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C2000DRP00
IC SCAN-TEST-DEV/TXRX 64-LQFP datasheet.pdf
ROUND SPACER #10 PVC 5/8" datasheet.pdf
RES .20 OHM 1% 3W AXIAL WW datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CIRCUIT SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V 1% BP 1812 datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZA16 M20 datasheet.pdf
SPC UMQ SAFETY MAT 36.5" X 26.13 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 5-15V 5A datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW SOD80 datasheet.pdf