Vishay/BCcomponents MBB02070C2052FRP00
MBB02070C2052FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2052FRP00
Brief Description
RES 20.5K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2052FRP00.pdf
Availability of MBB02070C2052FRP00
QUANTITY
MBB02070C2052FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2052FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2052FRP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2052FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2052FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2052FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C2052FRP00
CONN HEADER RT/A 7POS .100 30AU datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS SINGLE CRIMP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DEEP DB50 METAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
IDC SOCKET .100" 14POS datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf