Vishay/BCcomponents MBB02070C2162DC100
MBB02070C2162DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2162DC100
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 21.6K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2162DC100.pdf
Availability of MBB02070C2162DC100
QUANTITY
MBB02070C2162DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2162DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2162DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)21.6k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2162DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2162DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2162DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C2162DC100
VARISTOR 738V 7.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
RELAY SSR 25A 480VAC DC datasheet.pdf
SIDACTOR BI 120V 250A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 22POS datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 24.576MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
PLUG W/ B CODED 1.0 M USB3-A COR datasheet.pdf
CONDCUTOR PUNCH datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ HCMOS TTL PCPIN datasheet.pdf