Vishay/BCcomponents MBB02070C2202FRP00
MBB02070C2202FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2202FRP00
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 22K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2202FRP00.pdf
Availability of MBB02070C2202FRP00
QUANTITY
MBB02070C2202FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2202FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2202FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2202FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2202FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2202FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C2202FRP00
IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 54A TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 6.98M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.024V SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 3.65KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 0.133 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
RES 61.1 OHM 1.5W 0.25% AXIAL datasheet.pdf