Vishay/BCcomponents MBB02070C2212DC100
MBB02070C2212DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2212DC100
Brief Description
RES 22.1K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2212DC100.pdf
Availability of MBB02070C2212DC100
QUANTITY
MBB02070C2212DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2212DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2212DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2212DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2212DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2212DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C2212DC100
OPTOISO 2.5KV OPN COLLECTOR 5SOP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF 8-32 BRASS 3/8" datasheet.pdf
KNOB CLR MATTE1.25"DIA 6MM SHAFT datasheet.pdf
SW ROTARY DIP RED HEX STRGHT PCB datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.1A SC70-3 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 7.5A TO-220F datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
2MM LATCH/EJECT HEADER 40 CONTAC datasheet.pdf