Vishay/BCcomponents MBB02070C2291DC100
MBB02070C2291DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2291DC100
Brief Description
RES 2.29K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2291DC100.pdf
Availability of MBB02070C2291DC100
QUANTITY
MBB02070C2291DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2291DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2291DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)2.29k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2291DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2291DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2291DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C2291DC100
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DEVICE SERVR EMB 3.3V SRL-TO-ETH datasheet.pdf
COVER 2-TYPE FR 505 ISG datasheet.pdf
THYRISTOR 90V 400A SMB datasheet.pdf
RES 825K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER SPI 8B 16TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
BOX ALUM CLEAR 4.92"L X 4.13"W datasheet.pdf
9200UF 15V 35X79 85C ST datasheet.pdf