Vishay/BCcomponents MBB02070C2370FCT00
MBB02070C2370FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2370FCT00
Brief Description
RES 237 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2370FCT00.pdf
Availability of MBB02070C2370FCT00
QUANTITY
MBB02070C2370FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2370FCT00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2370FCT00
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)237
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2370FCT00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2370FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2370FCT00 Details Description
Related parts for MBB02070C2370FCT00
RES SMD 14 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 10BIT 24DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.21 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 1.6M OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 681 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
IC ADC 16BIT DVR PWR SCALE SOT23 datasheet.pdf
CONN PLUG FML MINI XLR 5POS SLDR datasheet.pdf