Vishay/BCcomponents MBB02070C2372FRP00
MBB02070C2372FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2372FRP00
Brief Description
RES 23.7K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2372FRP00.pdf
Availability of MBB02070C2372FRP00
QUANTITY
MBB02070C2372FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2372FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2372FRP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2372FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2372FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2372FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C2372FRP00
POT JOYSTICK 10K OHM datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 2MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS R/A .156 TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 6POS datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V R2H 1206 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 12W datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 2.54MM T/H datasheet.pdf