Vishay/BCcomponents MBB02070C2379FRP00
MBB02070C2379FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2379FRP00
Brief Description
RES 23.7 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2379FRP00.pdf
Availability of MBB02070C2379FRP00
QUANTITY
MBB02070C2379FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2379FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2379FRP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2379FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2379FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2379FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C2379FRP00
IC MPU LV 1.80V 100MS SOT143-4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO 3.1V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ16A M25 datasheet.pdf
FIXED IND 22MH 30MA 80 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 1.2M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD datasheet.pdf