Vishay/BCcomponents MBB02070C2501DC100
MBB02070C2501DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2501DC100
Brief Description
RES 2.5K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2501DC100.pdf
Availability of MBB02070C2501DC100
QUANTITY
MBB02070C2501DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2501DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2501DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)2.5k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2501DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2501DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2501DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C2501DC100
IC MPU MPC52XX 400MHZ 272BGA datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 14TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf