Vishay/BCcomponents MBB02070C2502FC100
MBB02070C2502FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2502FC100
Brief Description
RES 25K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2502FC100.pdf
Availability of MBB02070C2502FC100
QUANTITY
MBB02070C2502FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2502FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2502FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)25k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2502FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2502FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2502FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C2502FC100
CAP CER 1UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
IC SYNCH BINARY COUNTERS 16SSOP datasheet.pdf
MCU ARM 512KB FLASH MEM 64-LQFP datasheet.pdf
CONN FEMALE M8 4POS STR 7M CABLE datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 3.81MM datasheet.pdf
FUSE GLASS 200MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
NTC THERMISTOR G560/1400K/F2 1% datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT datasheet.pdf