Vishay/BCcomponents MBB02070C2670DC100
MBB02070C2670DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2670DC100
Brief Description
RES 267 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2670DC100.pdf
Availability of MBB02070C2670DC100
QUANTITY
MBB02070C2670DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2670DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2670DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)267
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2670DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2670DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2670DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C2670DC100
IC FLASHER 30M OHM SHUNT 8-SOIC datasheet.pdf
IC DEEP SYNC FIFO 128KX9 32-PLCC datasheet.pdf
CABLE D-SUB-AMN15B/AE15M/AFN15B datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB15 GRAY PLASTIC datasheet.pdf
RES 10 OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller I2C, SPI Dimming 70mA Backlight 64-TQFP-EP (10x10) datasheet.pdf
FILTER SAW RF 1950MHZ SMD datasheet.pdf