Vishay/BCcomponents MBB02070C2719DC100
MBB02070C2719DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2719DC100
Brief Description
RES 27.1 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2719DC100.pdf
Availability of MBB02070C2719DC100
QUANTITY
MBB02070C2719DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2719DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2719DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)27.1
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2719DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2719DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2719DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C2719DC100
INSUL SLEEVE BLUE 12-.182/.190 datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 80MA 13 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf
IC MEM FIFO 2048X9 25NS 28-DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 5MM datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
IC TXRX RS485 FULL DUPLEX 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 64POS datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16TSSOP datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf