Vishay/BCcomponents MBB02070C2740FRP00
MBB02070C2740FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2740FRP00
Brief Description
RES 274 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2740FRP00.pdf
Availability of MBB02070C2740FRP00
QUANTITY
MBB02070C2740FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2740FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2740FRP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)274
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2740FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2740FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2740FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C2740FRP00
D-Sub Connector Plug, Male Pins 78 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 64K EE 14-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf