Vishay/BCcomponents MBB02070C2743DC100
MBB02070C2743DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2743DC100
Brief Description
RES 274K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2743DC100.pdf
Availability of MBB02070C2743DC100
QUANTITY
MBB02070C2743DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2743DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2743DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)274k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2743DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2743DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2743DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C2743DC100
CONN 3.5MM AUDIO JACK 4 COND PCB datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT MICRO10 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 15.9VC DO204AC datasheet.pdf
CONN ASSY,LOW LOSS LOOPBACK,SC datasheet.pdf
NOMEX SLEEVING 5/16" GREEN 100' datasheet.pdf
CAP POLYMER 12UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 0.4W 0207 datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/20W CARBON LOG datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 7A 250VAC/50VDC datasheet.pdf