Vishay/BCcomponents MBB02070C2802FCT00
MBB02070C2802FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2802FCT00
Brief Description
RES 28K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2802FCT00.pdf
Availability of MBB02070C2802FCT00
QUANTITY
MBB02070C2802FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2802FCT00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2802FCT00
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)28k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2802FCT00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2802FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2802FCT00 Details Description
Related parts for MBB02070C2802FCT00
IC EEPROM 8KBIT 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
WRISTSTRAP DUAL ASSY MTL EXP 4MM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A SOT223 datasheet.pdf
CA 62.5/125UM LDS SC TO ST datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 100MA 125V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 120V datasheet.pdf
RES SMD 18.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCP 0.4MM SHLD 16POS DL SMD datasheet.pdf